Oferta FRIZO

MASZ SKOMPLIKOWANY PROJEKT?
RZUĆ NAM WYZWANIE!

Oferta FRIZO to innowacje umożliwiające dołączenie do grona liderów technologicznych, gwarantujące optymalizację kosztów działalności, a tym samym rentowność i sprawiedliwe budowanie przewagi konkurencyjnej w dobie wahań na rynku energii. Core naszego biznesu to chłodnictwo, jednak patrząc na zakład w sposób holistyczny dbamy o odpowiednie parametry powietrza zajmując się również wentylacją, osuszaniem przemysłowym i ogrzewnictwem.

SPECJALIZUJEMY SIĘ W PROJEKTOWANIU ORAZ KOMPLEKSOWYM WYKONAWSTWIE INSTALACJI CHŁODNICZYCH DLA WSZELKICH GAŁĘZI PRZEMYSŁU

Chłodnictwo przemysłowe

Chłodnictwo przemysłowe to dziedzina, w której działamy kompleksowo. Nasza wykwalifikowana i doświadczona kadra inżynieryjno-techniczna gwarantuje zaprojektowanie i wykonanie układów sterowanych komputerowo, wyposażonych w monitoring oraz rejestrację danych. Dzięki temu, wobec obowiązujących przepisów prawa, projektowane przez nas instalacje amoniakalne mogą być użytkowane bezobsługowo.

REALIZUJEMY WENTYLACJE PRZEMYSŁOWE I SYSTEMY KLIMATYZACJI DLA FIRM ORAZ OBIEKTÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

Wentylacja przemysłowa

Nasza działalność obejmuje projektowanie, wykonawstwo i serwis w zakresie szeroko rozumianego obszaru systemów wymiany i poprawy jakości powietrza. Wentylacje przemysłowe wykonujemy zarówno w małych, jak i dużych obiektach. budynkach mieszkalnych, sklepach, restauracjach, biurach, obiektach służby zdrowia, halach przemysłowych i magazynach oraz obiektach sportowych.

WIELE OBSZARÓW W PRZEMYŚLE SPOŻYWCZYM JEST W DUŻYM STOPNIU UZALEŻNIONYCH OD SYSTEMÓW I PROCESÓW GRZEWCZYCH

Instalacje grzewcze

Produkcja żywności i napojów obejmuje wiele energochłonnych procesów. Oprócz energii elektrycznej, ogrzewania i chłodzenia, ciepło procesowe w postaci pary i gorącej wody jest niezbędne do zapewnienia maksymalnej jakości produktu i przestrzegania surowych przepisów dotyczących bezpieczeństwa żywności. Dlatego Frizo oferuje systemy grzewcze, które są wyjątkowo niezawodne i energoefektywne.

BEZPIECZNA IZOLACJA TERMICZNA DO PRODUKCJI ŻYWNOŚCI I NAPOJÓW

Izolacje termiczne

Dla utrzymania niskiej temperatury w procesach produkcyjnych i technologicznych stosowane są izolacje termiczne o odpowiednich parametrach, wykonane z poliuretanu oraz kauczuku syntetycznego. Kontrola nad temperaturą i zapobieganie mostkom termicznym są niezbędne w przypadku produktów, dla których wzrost lub spadek temperatury miałby negatywny wpływ na świeżość, jakość lub bezpieczeństwo.

POWTÓRNE WYKORZYSTANIE ENERGII CIEPLNEJ NIESIONEJ PRZEZ CIECZE, GAZY ORAZ POWIETRZE

Odzyski ciepła

Umiejętne zagospodarowanie ciepła odpadowego z instalacji chłodniczej (i nie tylko) to przy obecnej relacji ceny gazu do ceny energii elektrycznej, klucz do uzyskiwania gigantycznych oszczędności. Zbawienną technologią są w tym przypadku amoniakalne pompy ciepła, których skrócona zasada działania polega na odbieraniu ciepła odpadowego z instalacji chłodniczej, następnie zwiększaniu temperatury aż do oczekiwanych potrzeb - rzędu nawet 120°C i docelowym podgrzewaniu takich ośrodków jak obieg wody do mycia zakładów, obieg CT dla wentylacji, obieg grzewczy procesu pasteryzacji, czy zwykły układ CO.

MONITOROWANIE WILGOTNOŚCI, KONTROLA KONDENSACJI, HIGIENA, BEZPIECZEŃSTWO

Kontrola klimatu w zakładzie przemysłowym

Duże zakłady produkcyjne muszą stworzyć czyste i zdrowe środowisko dla pracowników bez narażania jakości produktów lub materiałów. W zależności od potrzeb, możemy wesprzeć te działania za pomocą energooszczędnych i przenośnych urządzeń do chłodzenia lub ogrzewania punktowego, aż po stacjonarne systemy wentylacji, chłodzenia i osuszania.

ENERGOEKONOMICZNE I EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIA DLA PRZECHOWYWANIA CHŁODZONEJ LUB MROŻONEJ ŻYWNOŚCI

Budowa mroźni, chłodni, magazynów wysokiego składowania

Dzięki rozwiązaniom Frizo żywność mrożona i chłodzona pozostanie w najwyższej jakości bez cienia uszczerbku w smaku czy strukturze. Ostatecznie, energoefektywność oraz ekologia naszych rozwiązań w postaci, m.in. zastosowania amoniaku, jako czynnika chłodniczego – stanowią u nas absolutny priorytet.

W PEŁNI ZAUTOMATYZOWANE PRZEMYSŁOWE ROZWIĄZANIA LIOFILIZACJI

Instalacje na potrzeby liofilizacji

FRIZO zapewnia standardowe lub niestandardowe rozwiązania w oparciu o innowacyjną technologię i dogłębne zrozumienie potrzeb naszego klienta oraz wymagania dla konkretnego zastosowania. Najczęstsze zastosowanie technologii liofilizacji spotykane jest w branży spożywczej i ma zastosowanie między innymi w produkcji kawy instant, owoców suszonych, jedzenia dla dzieci, przypraw czy w branży mięsnej jako nośnik smaku (głęboko mrożone granulki)

PODBIJANIE SMAKU ORAZ ZWIĘKSZANIE EFEKTYWNOŚCI DZIĘKI OSUSZANIU SORPCYJNEMU

Osuszanie przemysłowe

Osuszanie odgrywa bardzo ważną rolę w przemyśle spożywczym, gdzie wymagana jest kontrola wilgotności względnej w procesach chłodzenia. Nadmiar lub brak wody w każdej cząsteczce powietrza może zakłócać konserwację żywności w zależności od tego czy jest to chłodnia, mroźnia czy linia produkcyjna. Innymi słowy, niezbędne jest utrzymywanie określonych kontroli ilości wody w powietrzu. Utrzymanie procentowej wilgotności względnej w idealnym punkcie do konserwacji produktów spożywczych stanowi dla nas priorytet.