Wentylacja i klimatyzacja

Wentylacje przemysłowe i klimatyzacja

Wentylacja i klimatyzacja przemysłowa odgrywają znaczącą rolę w tworzeniu zdrowego i bezpiecznego środowiska pracy. Poza wymianą powietrza, jego dotlenieniem i usuwaniem szkodliwych substancji systemy te są też istotne dla jakości pracy maszyn czy urządzeń. Przykładem jest chociażby klimatyzacja precyzyjna, która pozwala utrzymać optymalne warunki w serwerowni czy magazynie świeżych produktów żywnościowych. Wentylacje przemysłowe są również wymogiem narzuconym przez odpowiednie przepisy budowlane, a ich cechy i parametry określają normy.

Jednym z obszarów działalności firmy FRIZO jest projektowanie i wykonawstwo systemów wymiany powietrza w obiektach produkcyjnych. Realizujemy wentylacje przemysłowe i systemy klimatyzacji dla firm oraz obiektów użyteczności publicznej.

W nowych strukturach firmy nasza działalność obejmuje projektowanie, wykonawstwo i serwis w zakresie szeroko rozumianego obszaru systemów wymiany i poprawy jakości powietrza.

Wentylacje przemysłowe i systemy klimatyzacji wykonujemy zarówno w małych, jak i dużych obiektach: budynkach mieszkalnych, sklepach, restauracjach, biurach, obiektach służby zdrowia, halach przemysłowych i magazynach oraz obiektach sportowych. Jedną z naszych propozycji jest też klimatyzacja precyzyjna, która pozwala na bardzo dokładne sterowanie temperaturą i wilgotnością w konkretnym pomieszczeniu.

frizo LOGO 03 spolki web 03

w1 1
w2 1

Klimatyzacja przemysłowa komfortu i precyzyjna

FRIZO oferuje szeroką gamę produktów i usług, koncentrując swoją uwagę na utrzymaniu warunków komfortu cieplnego. Dbamy o dobre samopoczucie naszych klientów w zaciszu swojego domu, a także ich bezpieczeństwo i higienę pracy w miejscu ich zatrudnienia.

Wykonywane z wielką starannością i dokładnością instalacje charakteryzują się wysoką estetyką. Zastosowanie nowoczesnych urządzeń skutkuje niebywałą efektywnością, która pozwala cieszyć się ze zminimalizowanych kosztów eksploatacyjnych.

Nasza firma świadczy usługi projektowe w zakresie instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz oferuje wykonawstwo i montaż systemów:

  • wentylacji i klimatyzacji,
  • systemów chłodzenia maszyn i urządzeń,
  • sprężonego powietrza,
  • systemów wentylacji i klimatyzacji w obiektach o specjalnych wymogach technologicznych: drukarniach, magazynach papieru itp. (klimatyzacja precyzyjna),
  • systemów wentylacji i klimatyzacji oraz systemów chłodzenia maszyn i urządzeń na jednostkach pływających,
  • systemów odciągu dymów spawalniczych,
  • systemów odciągu spalin z silników samochodowych,
  • systemów odpylania stanowisk pracy
w3 1
w4 1

Łącząc doświadczenie naszej kadry w pozostałych dziedzinach naszej działalności, oferujemy kompletne obiekty, wyposażając je w nowoczesne systemy utrzymania komfortu cieplnego, wymaganej wilgotności oraz wydatku powietrza.

FE POIR barwy RP MR EFRR poziom pl 1 1 scaled

Firma FRIZO Sp. z o. o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Utworzenie centrum badawczo-rozwojowego firmy FRIZO”

Celem projektu jest utworzenie centrum badawczo-rozwojowego w celu opracowania nowatorskiej kontenerowej maszynowni chłodniczej (KMCh) wykorzystującej jako media robocze dwutlenek węgla oraz amoniak w układzie kaskadowym

Wartość projektu: 11 235 189,00 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 4 110 435,00 zł