k3-daszyna-scaled

Największa ubojnia drobiu inwestuje w nowoczesne chłodnictwo

Dla firmy Animex Frizo zrealizuje projekt kompleksowej rozbudowy maszynowni chłodniczej z niezbędną infrastrukturą pomocniczą na potrzeby rozbudowy zakładu.

Animex Foods jest największą na polskim rynku firmą mięsną, specjalizującą się w produkcji mięsa wieprzowego i drobiowego oraz przetworów mięsnych. Firma od lat przoduje w eksporcie mięsa na rynki zagraniczne wyróżniając się wysoką jakością polskich wyrobów.

Dzięki inwestycji dla Zakładu K3 w Daszynie firma osiągnie pozycję lidera w przetwórstwie  drobiowym, osiągając moc przetwórczą na poziomie 500 tys. kurczaków dziennie. W związku z rozbudową fabryki, producent zainwestował w nowoczesną amoniakalną instalację chłodniczą oraz system wentylacyjny. W projekcie  zastosowany zostanie nowoczesny tunel chłodniczy do schładzania powietrznego tuszek drobiowych.

To innowacyjny projekt, w którym zostaną wykorzystane najlepszej  jakości komponenty. Ponadto klient zyska znaczące obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Jak zapowiedział  Jarosław Pokorski wice Prezes Zarządu Spółki Frizo  „W związku z kolejną tego typu inwestycją, Frizo przyspieszyło z budową Centrum Badawczo – Rozwojowego w Miszewku, w którym będzie rozwijało innowacyjne i energooszczędne urządzenia chłodnicze. Inwestujemy w nowoczesne zaplecze inżynieryjne i rozbudowujemy naszą powierzchnię produkcyjną  do 10.000 m2 .” Przewidziane otwarcie obiektu nastąpi w grudniu b.r.

 

k3 daszyna scaled 1

 

 

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.