Izolacje termiczne

Izolacje termiczne

O wykonawstwie izolacji termicznych wiemy prawie wszystko. To właśnie ich montaż oraz doświadczenie zawodowe Założyciela przedsiębiorstwa były inspiracją do powstania FRIZO. Obecnie świadczymy usługi w zakresie montażu w następujących technologiach:

Izolacje zimnochronne

Dla utrzymania niskiej temperatury w procesach produkcyjnych i technologicznych stosowane są izolacje termiczne o odpowiednich parametrach, wykonane z poliuretanu oraz kauczuku syntetycznego. Dzięki swoim właściwościom utrzymują one bardzo niskie temperatury medium chłodniczego. Dysponujemy specjalistyczną aparaturą do wysokociśnieniowego przetwarzania żywic poliuretanowych. Umożliwia nam ona realizację kompletnych systemów termoizolacji metodą wtrysku i natrysku pianki PUR. Tą metodą wykonujemy efektywne izolacje rur oraz innych elementów instalacji, które składają się na chłodnictwo przemysłowe.

frizo izolacje termiczne

term1 1 768x576
term2 1

Wysoka skuteczność ochrony termoizolacyjnej, niski współczynnik przenikalności cieplnej oraz doskonała szczelność sprawiają, że izolacje zimnochronne pianką PUR są najwydajniejszymi rozwiązaniami z tej dziedziny. Dzięki tym wartościom, a także niskiemu ciężarowi właściwemu uzyskuje się warstwy izolacyjne o niewielkiej masie i bardzo dobrych własnościach cieplnych.

Montujemy izolacje zimnochronne:

  • zbiorników,
  • rurociągów,
  • innych powierzchni kształtowych,
  • elementów docieplenia stropów i dachów w technologii natrysku poliuretanu,
  • urządzeń technologicznych.

Izolacje cieplne

Termoizolacja cieplna jest najbardziej efektywnym sposobem na zwiększenie wydajności energetycznej instalacji.

Współcześnie stosowane izolacje termiczne zabezpieczają je przed nadmiernymi stratami ciepła i wpływają na racjonalizację gospodarki energetycznej w wielu gałęziach przemysłu.

W zależności od wymogów naszych klientów, stosujemy wysokiej jakości materiały izolacyjne, m.in: maty i otuliny z wełny mineralnej, ceramicznej i kamiennej oraz otuliny z pianki poliuretanowej, maty lamelowe i kauczukowe, a także aerogel.

term4 1
term3 1

Zapewniamy Państwu pełen asortyment dostępnych na rynku zewnętrznych płaszczy ochronnych termoizolacji, dostosowanych do agresywności środowiska oraz Państwa wymagań. Izolacje rur i innych elementów instalacji uzupełniamy płaszczami:

  • z blachy ocynkowanej,
  • z blachy aluminiowej,
  • z blachy aluocynk,
  • z blachy nierdzewnej i kwasoodpornej.

Aktywna działalność na rynku spowodowała, że w 2015 roku poszerzyliśmy naszą ofertę o produkcję elementów osłon izolacyjnych. Przy wykorzystaniu najbardziej nowoczesnych technologii jest możliwe uzyskanie dowolnie zróżnicowanych osłon metalowych stosowanych do izolacji termicznej.

FE POIR barwy RP MR EFRR poziom pl 1 1 scaled

Firma FRIZO Sp. z o. o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Utworzenie centrum badawczo-rozwojowego firmy FRIZO”

Celem projektu jest utworzenie centrum badawczo-rozwojowego w celu opracowania nowatorskiej kontenerowej maszynowni chłodniczej (KMCh) wykorzystującej jako media robocze dwutlenek węgla oraz amoniak w układzie kaskadowym

Wartość projektu: 11 235 189,00 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 4 110 435,00 zł