Firma FRIZO wykona instalację chłodniczą dla największego producenta frytek w Europie

Firma Frizo Sp. z o.o. zrealizuje innowacyjny projekt instalacji chłodniczej dla firmy Farm Frites Poland SA, która obecna jest na rynku polskim od 28 lat. Firma Farm Frites BV, założyciel firmy Farm Frites Poland SA, jest firmą rodzinną, utworzoną w Holandii w 1971 roku i posiadającą pięć fabryk zlokalizowanych w Holandii, Belgii, Polsce i Egipcie.

W związku z rozwojem zakładu produkcyjnego w Lęborku, firma podjęła współpracę z polskim producentem energooszczędnych urządzeń chłodniczych w obszarze rozbudowy linii produkcyjnej. Inwestycja ma się składać z dwóch etapów prac, które zakładają budowę amoniakalnej instalacji chłodniczej zasilającej tunele mroźnicze frytek. Docelowo inwestycja pozwoli na dwukrotne zwiększenie wydajności linii produkcyjnej frytek.

„Powierzone zadanie umacnia naszą pozycję jako czołowego dostawcy rozwiązań chłodniczych i wentylacyjnych w Polsce. Zaufanie do naszej firmy takiego zakładu jak Farm Frites stanowi dla nas kolejny bodziec do działania i udowadnia, że polscy inżynierowie potrafią sprostać najtrudniejszym wyzwaniom. Cieszy bardzo fakt, że klienci przykładają coraz większą wagę do rozwiązań nie tylko ekologicznych, ale przede wszystkim energooszczędnych, w których się specjalizujemy” – powiedział Prezes Frizo, Sławomir Kubiczek.

Start produkcji nowej linii przewidywany jest w październiku 2023 r.

 

20220919 Farm Frites