Projektowanie instalacji chłodniczych – trud czy przyjemność?

frizo
Projektowanie instalacji chłodniczych – trud czy przyjemność?

Kliknij w zdjęcie, aby obejrzeć film

obr fizo 300x169

 

Wielki malarz francuski Pierre August Renoir cierpiał w starszym wieku na artretyzm, który wykręcił i zniekształcił mu rękę. Jego przyjaciel Henri Matisse ze smutkiem obserwował Renoira utrzymującego pędzel końcami palców i kontynuującego pracę pomimo bólu, jaki sprawiał mu każdy ruch ręką. Pewnego dnia Matisse zapytał Renoira, dlaczego dalej maluje, za cenę takiej tortury. Renoir odpowiedział: Ból przechodzi, lecz piękno pozostaje.

Każda wykonana przez nas instalacja jest efektem wielogodzinnych obliczeń, prac koncepcyjnych i analiz wielu wariantów możliwych rozwiązań. Jest to niezwykle skomplikowana praca, która powstaje w trudzie i mozole. Jednak kiedy finalne projekty zostają przelane na papier i przekazane do działu realizacji, powstaje wówczas piękna, funkcjonalna, energooszczędna i bezpieczna instalacja, która będzie cieszyć przez kolejne lata nie tylko nas projektantów i nasz serwis (który będzie miał znacznie mniej pracy niż przeciętne serwisy), ale przede wszystkim naszych klientów. Ból przemija, a piękno pozostaje.

FE POIR barwy RP MR EFRR poziom pl 1 1 scaled

Firma FRIZO Sp. z o. o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Utworzenie centrum badawczo-rozwojowego firmy FRIZO”

Celem projektu jest utworzenie centrum badawczo-rozwojowego w celu opracowania nowatorskiej kontenerowej maszynowni chłodniczej (KMCh) wykorzystującej jako media robocze dwutlenek węgla oraz amoniak w układzie kaskadowym

Wartość projektu: 11 235 189,00 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 4 110 435,00 zł