Inwestycja chłodniczo – wentylacyjna dla zakładu mięsnego

frizo
Inwestycja chłodniczo – wentylacyjna dla zakładu mięsnego

Kliknij w zdjęcie, aby obejrzeć film

119861084 661799377785055 4942362792984210530 n 300x153

Klient szukał firmy, która nie tylko rozwiąże technicznie problem właściwej obróbki powietrza w jego zakładzie, ale także podoła realizacyjnie i sprosta terminowości tego zadania. Po dogłębnej analizie wybrał FRIZO.

Posiadamy jeden z największych zespołów projektowych i dzięki temu wszystkie oczekiwania Klienta, jakie pojawiały się podczas tworzenia tego projektu, zespół naszych inżynierów natychmiast wprowadzał w życie.

W wyniku tego powstała nowoczesna, amoniakalna instalacja chłodnicza oraz instalacja wentylacji sanitarnej i przewietrzania pomieszczeń zakładu po myciu. Instalacja chłodnicza składa się z maszynowni chłodniczej, wymiennikowni, kolektorów amoniakalnych, rozdzielni amoniaku oraz rurociągów glikolowych i wody lodowej. Maszynownia  chłodnicza o wydajności  2MW zasila 50 parowników oraz wytwarza wodę lodową na potrzeby wentylacji. 15 central oraz 20 km kanałów  wentylacyjnych zostało zbudowanych ze stali kwasoodpornej 316 o najwyższym standardzie higienicznym. Centrale  posiadają najwyższą klasę czystości – C5i.  Ekipa FRIZO pracowała niestrudzenie, aby ukończyć realizację na czas.

Dziękujemy Klientowi za zaufanie!

Miło nam poinformować, że nasz zespół zdecydował się przekazać cześć zysków z tego kontraktu na potrzeby Domu dla Dzieci im. Sybiraków w Szymonowie oraz Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Starachowicach. Pozdrawiamy naszych najmłodszych podopiecznych!

FE POIR barwy RP MR EFRR poziom pl 1 1 scaled

Firma FRIZO Sp. z o. o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Utworzenie centrum badawczo-rozwojowego firmy FRIZO”

Celem projektu jest utworzenie centrum badawczo-rozwojowego w celu opracowania nowatorskiej kontenerowej maszynowni chłodniczej (KMCh) wykorzystującej jako media robocze dwutlenek węgla oraz amoniak w układzie kaskadowym

Wartość projektu: 11 235 189,00 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 4 110 435,00 zł