Zasady działania klimatyzacji przemysłowej

frizo
Zasady działania klimatyzacji przemysłowej

Komfort pracy powinien być ważny nie tylko dla pracowników, ale także pracodawców. Mając możliwości finansowe, ci drudzy powinni zastanowić się nad montażem klimatyzacji przemysłowej. Dzięki systemowi można znacznie poprawić warunki panujące wewnątrz budynku – powietrze będzie nie tylko chłodniejsze, ale także pozbawione zanieczyszczeń oraz wszelkich drobnoustrojów. Jak działa klimatyzacja przemysłowa?

Czym jest i jak działa klimatyzacja?

Osoby, które zastanawiają się nad montażem, powinny poznać nie tylko specyfikę, ale również zasady działania klimatyzacji przemysłowej. Dzięki temu będą wiedziały, jak dużo zalet ma ten system, a tym samym przekonają się, że warto go zamontować. Klimatyzacja to nic innego, jak instalacja, dzięki której powietrze znajdujące się wewnątrz budynku, jest poddawane obróbce, co powoduje uzyskanie dobrych parametrów technicznych, takich jak temperatura oraz wilgotność. System nie tylko chłodzi, ale także podgrzewa powietrze, pozbawiając go jednocześnie zanieczyszczeń. 

Jak zbudowany jest system? W skład każdej klimatyzacji wchodzą sprężarka powietrza, nagrzewnica, parownik, wymienniki ciepła, zawory rozprężne oraz klimatyzatory, nazywane również wentylatorami. Działanie całego systemu można porównać do pracy lodówki, ponieważ powietrze chłodzone jest freonem. Wspomniany czynnik krąży między parownikiem a skraplaczem, odbierając tym samym powietrzu ciepło, które transportowane jest do skraplacza. Zadaniem tego elementu jest usunięcie ciepła do otoczenia.  Najnowocześniejsze rozwiązania zostały obecnie wyposażone w pilota, który umożliwia sterowanie urządzeniem. Dzięki niemu możliwe jest ustawienie odpowiedniej temperatury, która będzie komfortowa dla użytkowników oraz maszyn i urządzeń.

FE POIR barwy RP MR EFRR poziom pl 1 1 scaled

Firma FRIZO Sp. z o. o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Utworzenie centrum badawczo-rozwojowego firmy FRIZO”

Celem projektu jest utworzenie centrum badawczo-rozwojowego w celu opracowania nowatorskiej kontenerowej maszynowni chłodniczej (KMCh) wykorzystującej jako media robocze dwutlenek węgla oraz amoniak w układzie kaskadowym

Wartość projektu: 11 235 189,00 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 4 110 435,00 zł